Łomo

4 lutego 1914 roku, kiedy powstała Rosyjska Spółka Akcyjna Produkcji Optyczno-Mechanicznej, rozpoczęła się historia pierwszej rosyjskiej firmy produkującej urządzenia optyczno-mechaniczne i optyczno-elektroniczne.

Przedsiębiorstwo powstało, rozwijało się i rozwijało w bardzo trudnym okresie historycznym i na całej swojej drodze zajmowało zawsze szczególne miejsce w przemyśle, gospodarce i historii naszego państwa. Od pierwszych lat swojego istnienia zakład, wzniesiony w Petersburgu przy ulicy Chugunnaya, zaczął opracowywać, wytwarzać i dostarczać produkty dla rosyjskiej armii i marynarki wojennej: celowniki artyleryjskie, tuby stereo, tuby detonatorów do pocisków armat.

Przed LOMO zawsze stawiano cele specjalne, złożone, czasem wręcz niemożliwe, ale pracownicy przedsiębiorstwa z powodzeniem radzili sobie z każdym zadaniem. Dzięki przejrzystej organizacji i dobrze skoordynowanej pracy swoich pracowników przedsiębiorstwo bardzo szybko staje się wizytówką radzieckiego przemysłu.

Produkty LOMO to produkty high-tech. Przedsiębiorstwo stale rozwija oprzyrządowanie cywilne - mikroskopię, technikę teleskopową, endoskopię medyczną, produkcję urządzeń obserwacyjnych i noktowizorów, oprzyrządowanie spektralne, a także produkcję sprzętu meteorologicznego.

Dziś w LOMO głównymi rodzajami produktów są: mikroskopy i mikrowizjery dla medycyny, edukacji, metalurgii, kryminalistyki ...; endoskopy giętkie; przyrządy obserwacyjne (teleskopy, lunety, noktowizory, celowniki optyczne); przyrządy do monitorowania warunków meteorologicznych na lotniskach; lasery bezpieczne dla oczu; wyposażenie specjalne dla Sił Zbrojnych.

Produkcja wyrobów obronnych jest w LOMO przedmiotem szczególnej dumy.

LOMO przeszło długą i chwalebną drogę, stając się przedsiębiorstwem znanym nie tylko w naszym mieście i kraju, ale także za granicą. Produkty LOMO od zawsze wyróżniały się wysoką jakością, opartą na unikalnych umiejętnościach zawodowych kolektywu pracowniczego do tworzenia najbardziej skomplikowanych produktów. LOMO posiadając kolosalne doświadczenie wciąż odnosi sukcesy, wyznacza nowe zadania i osiąga swoje cele. Obecnie LOMO to nowoczesna, przyszłościowa firma optoelektroniczna.


Porównanie produktów (0)Noktowizor monokular ELF-1 (gen.1)

Model: NA-008

2

850 zł

Pokazano od 1 po 1 z 1 (1 str.)